Wielki Kanion

Do tego Parku Narodowego udało mi się dotrzeć na przełomie września i października. Temperatura była optymalna – nie miałam ciągłego wrażenia, że się roztapiam ani, że zamarzam z zimna – lekki sweter wystarczył, a chwilami z chęcią się go pozbywałam.

Pierwsze wrażenie gdy zobaczyłam Wielki Kanion? JA JUŻ TO WIDZIAŁAM. Wielki Kanion jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na Ziemi, a przed przyjazdem w to miejsce naoglądałam się tylu zdjęć, filmików, że ciągle odnosiłam wrażenie, że ja już w tym miejscu byłam. Jednak mimo wszystko każda chwila spędzona w tym miejscu zabierała mi dech w piersiach. Miejsce to zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie, a długość kanionu wynosi prawie tyle co długość Polski mierzona ze wschodu na zachód.

Zwiedzanie Wielkiego Kanionu rozpoczęłam od obejrzenia wschodu słońca. Dla tych co planują wybrać się w to miejsce – serdecznie polecam. Fakt, było wtedy przeraźliwie zimno, a ja nie byłam przygotowana na taką temperaturę, jednak ten widok będę pamiętać bardzo długo i jest on tego zdecydowanie warty. Następnie z podróżowania samochodem przerzuciłam się na zwiedzanie Wielkiego Kanionu darmowym busikiem, który zatrzymuje się na wszystkich punktach widokowych, które znajdują się na mapie, która prezentuje się w taki sposób . Mniej więcej po 4-5 godzinach zwiedzania uznałyśmy, że tego dnia chcemy podjechać jeszcze w jedno miejsce, które było oddalone od nas mniej więcej 150 mil.

Wrażenia dotyczące Wielkiego Kanionu? Jeśli tylko masz możliwość tam pojechać – jedź. Przez cały dzień biegałam tam jak małe dziecko w sklepie z zabawkami. Chciałam zobaczyć kanion z każdej możliwej strony. Co więcej – potrafiłam siedzieć w jednym punkcie przez 30 minut i tylko się patrzeć w przestrzeń. Wrażenia zdecydowanie niesamowite. Dodatkowo przed wyjazdem polecam przestudiować oficjalną stronę Wielkiego Kanionu, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

 

IMG_6978 3

IMG_9334

IMG_5578 2

IMG_1076

IMG_6213 3

IMG_6995

IMG_8261 2

IMG_2076 2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s